Aloes do picia – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Cenne właściwości aloesu znane są już od dawna. Ten sukulent wykorzystuje się zarówno w branży medycznej, jak i kosmetycznej. Roślina nadaje się doskonale do domowej uprawy. Nie jest wymagająca w pielęgnacji, a przygotować z niej można nawet domowe kosmetyki. Dziś przyglądamy się zaletom aloesu do picia. Dlaczego warto sięgnąć po tę postać?

Sok z aloesu – wewnętrznie i zewnętrznie

Sok z aloesu można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jego głównym zadaniem jest usprawnianie funkcjonowania układu pokarmowego. Nie bez powodu poleca się tego typu suplementy osobom, które dbają o linię i chcą skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Nie odchudza aloes sam w sobie, jednak jego działanie polegające na przyspieszaniu materii, wspomaga trudną walkę o szczupłą sylwetkę.

Stosując sok z aloesu można odżywić swój organizm. To właśnie przez układ pokarmowy wchłaniane są wszystkie substancje odżywcze, w tym witaminy czy minerały. Najważniejszą rolę na tym etapie wchłaniania odgrywają kosmki jelitowe. Dzięki ich usprawnionemu działaniu, efektywniej są transportowane składniki pochodzące z pożywienia, których potrzebuje organizm.

Delikatne właściwości przeczyszczające pozwalają skorzystać z soku z aloesu, gdy pojawiają się problemy z zaparciami. Do tego można liczyć na wyregulowane pH żołądka, stąd produkt ten znajduje swoje miejsce we wspomaganiu walki ze stanami zapalnymi układu pokarmowego. Aby mieć pewność odnośnie pozytywnego działania na organizm, warto stawiać na sprawdzone produkty, jak forever aloes.

Mnóstwo substancji odżywczych znajdujących się w miąższu aloesu sprawia, że w naturalny sposób dochodzi do wzmocnienia układu odpornościowego. Zaletą tego sukulenta jest zawartość ponad 200 substancji aktywnych.

Aloes nadaje się do oczyszczania organizmu. Ciało pozbawione toksyn, po prostu lepiej wygląda. Poprawia się wygląd cery, włosów i paznokci, co jest szczególnie ważne dla kobiet. Sok z aloesu zastosowany zewnętrznie, działa niczym tonik, który odświeża i nawilża cerę. Naskórek efektywniej się regeneruje, natomiast włosy potraktowane sokiem aloesowym, szybciej rosną i stają się wzmocnione.

Aloes, jakiego nie znamy!

Właściwości aloesu, takie jak działanie przeciwzapalne czy przeciwbakteryjne, stają się coraz powszechniej znane. Trudno się zatem dziwić, że roślina ta jest składnikiem suplementów, kosmetyków, a także produktów pielęgnacyjnych. To jednak nie wszystko, co o niej wiemy!

Z ciekawostek warto wspomnieć, że na aloesie, który hodujemy w domu, nie uświadczymy żadnego szkodnika ani owada. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w jego skórce znajdują się: aloina i emodyna, które odpowiadają za ochronę miąższu przed wszystkim, co znajduje się w świecie zewnętrznym.

Aloes może przynosić nawet szczęście! Pobłogosławiony przez szamana, wieszany jest w domach kolumbijskich. Symbolizuje bowiem bezpieczeństwo i szczęście, a do tego ma za zadanie odstraszać złe duchy. Dodatkowo pozytywne wydarzenia zwiastuje jego obwiązanie zieloną tasiemką, natomiast czerwoną – miłość.

Szukając naturalnego sposobu na zadbanie o ciało od wewnątrz i od zewnątrz, a być może nawet przyciągnięcie szczęścia do domu, warto postawić na tę roślinę i przyrządzany z niej sok.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge