Czajnik indukcyjny do nowoczesnych kuchni

Czajnik indukcyjny do nowoczesnych kuchni

Kuchnie indukcyjne stają się coraz tańsze i coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Za ich wyborem powinien iść także wybór odpowiednich naczyń do gotowania. Czajnik indukcyjny i garnki na indukcję są niezbędnym wyposażeniem takiej kuchni. Dzięki nim przygotowywanie posiłków staje szybsze i przyjemniejsze.

Każdy, kto użytkuje kuchnię indukcyjną, wie, że gotowanie na niej jest znacznie tańsze niż na kuchence elektrycznej. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wymianę starej kuchenki, na nową indukcyjną.

Dlatego warto inwestować w kuchnię indukcyjną?

Kuchenka indukcyjna wybiera jest z kilku powodów. Jednym z nich jest nowoczesny wygląd kuchni. Rzeczywiście nie da się ukryć, że kuchnia wyposażona w płytę indukcyjną wygląda niezwykle efektownie. Nie mniej jednak za tymi wyborami kryje się coś jeszcze. Płyta indukcyjna jest najbardziej efektywna w eksploatacji ze wszystkich innych dostępnych na rynku. A to za sprawą jej najlepszej sprawności i najniższych strat ciepła, jakie mają miejsce podczas gotowania. Sprawność płyt gazowych wynosi bowiem od 40 do 50%, ceramicznych – od 71 do 75%, a indukcyjnych aż około 84%.

Czajnik indukcyjny na płytę indukcyjną

Niektóre osoby posiadające kuchenkę indukcyjną decydują się na gotowanie wody w czajniku elektrycznym. Moim zdaniem jest to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Czajnik indukcyjny pozwala bowiem na równie szybkie uzyskanie wrzątku, przy znacznie niższych kosztach. Warto o tym pamiętać zaopatrując się w płytę indukcyjną i wraz z nią kupić od razu nie tylko garnki na indukcję, ale także czajnik indukcyjny.

Na co zwracać uwagę przy wyborze czajnika na indukcję?

Przy wyborze czajnika indukcyjnego, jak przy każdym innym produkcie, istnieją istotne kryteria, którymi należy się kierować. Tylko wtedy naczynie spełni nasze oczekiwania.

Materiał

W kryteriach, jakimi należy kierować się przy wyborze, na pierwszy plan wysuwa się materiał, z jakiego wykonano czajnik. Koniecznie musi to być metal ferromagnetyczny, a więc taki, który przyciąga magnes. Dno czajnika natomiast powinno posiadać specjalny indukcyjny dysk.

Kształt

Konstrukcja płyt indukcyjnych wymaga zwykle, by naczynie ściśle przylegało do pola grzejnego. Zatem dno naczynia powinno mieć mniejszą lub taką samą jak ono wielkość. Jeśli dno czajnika będzie miał większą powierzchnię niż to pole, kuchnia może w ogóle się nie uruchomić. W rezultacie na rynku można znaleźć wiele czajników indukcyjnych o charakterystycznym kształcie, gdzie dno naczynia ma mniejszą średnicę niż zbiornik na wodę. Czajniki o takim kształcie są znacznie oszczędniejsze, gdyż ich ogrzanie wymaga zużycia znacznie mniejszej ilości energii.

Grubość dnia

Kolejne kryterium to grubość dna naczynia. Im będzie grubsze, tym lepsze będą jego właściwości. Co istotne, dno powinno być też idealnie płaskie i dobrze przylegać do płyty indukcyjnej.

Wygląd

Wygląd czajników na indukcję wcale nie musi odbiegać od tych tradycyjnych. Ich asortyment jest tak zróżnicowany, że każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie. A jeśli masz wątpliwości, czy konkretny egzemplarz to czajnik indukcyjny, wystarczy sprawdzić, czy jego dno przyciąga magnes.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge