Meble ogrodowe składane – nie tylko do małej przestrzeni

Lekkie, poręczne i można je zabrać nawet do samochodu. Meble ogrodowe składane to nie bez powodu coraz częstszy wybór miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jeśli możemy bowiem pozwolić sobie na ogród zaaranżowany w taki sposób, by zastosowane meble posłużyły nie tylko podczas spotkań przy grillu, jesteśmy na tak!

Meble ogrodowe składane – lekkie konstrukcje

Meble ogrodowe składane to bardzo często aluminiowe konstrukcje. Takie wykonanie nadaje, w pierwszej kolejności lekkości, w drugiej zaś odporności na działanie czynników zewnętrznych. Krzesła, fotele, stolik czy leżak, przetrwają zdecydowanie więcej niż jeden sezon. Będziemy z nich korzystać nie tylko w ogrodzie. Jeśli pogoda przestanie dopisywać, znajdziemy dla nich miejsce na tarasie lub balkonie.

Wybór aluminiowych konstrukcji oznacza, że meble będzie można ze sobą zabrać na wakacyjny wyjazd. Camping, zagraniczny urlop, wypad na działkę lub wyjazd ze znajomymi. Czy na weekend, czy na znacznie dłużej. Meble ogrodowe składane za każdym razem spełnią swoje funkcje. Wolny czas będzie upływał jeszcze przyjemniej, bo komfort to podstawa!

W niewielkim ogrodzie liczy się każdy centymetr

Nie zawsze do dyspozycji mamy nieograniczoną przestrzeń zieloną. Czasami to tylko niewielki areał, na którym chcemy zmieścić zarówno wygodne krzesła, fotele czy leżaki, a do tego ozdobne rośliny. Rozwiązaniem są meble ogrodowe składane. Funkcjonalne, gdy się je rozłoży. Wciąż wygodne. Nikt nie będzie narzekał na ich wykonanie, wręcz przeciwnie! Choć mówimy o grupie produktów o niewielkich rozmiarach, składanych, lekkich i poręcznych, nie brakuje im estetyki, którą z powodzeniem można wpisać w zieloną przestrzeń dowolnego rodzaju.

Pośród niewielkich ogrodów czy rodzinnych ogródków działkowych, połączenie praktyczności z wygodą przechowywania, jest w cenie. Meble ogrodowe składane po wspólnym spotkaniu, bardzo łatwo złożyć i przechować w garażu, piwnicy, domku narzędziowym, a nawet w domu. W ten sposób zyskują one również na ochronie przed warunkami atmosferycznymi. Dbając o taki pozornie banalny detal, przedłużamy ich żywotność. Sprawiamy, że niestraszna im deszczowa jesień i mroźna zima.

Podczas zakupów, zwróć uwagę na jakość i materiały

Od zastosowanych materiałów zależy, w jaki sposób będą się sprawowały meble ogrodowe składane. Konstrukcje aluminiowe cechuje wspomniana lekkość i trwałość. Poza tym nierzadko są to propozycje mebli uzupełnionych o elementy z tworzywa sztucznego, na przykład podłokietniki.

Ci, którzy wolą nieco więcej estetyki, ale i liczą na uzupełnienie klimatu retro czy klasycznego, mogą postawić na drewniane meble. Trzeba jednak pamiętać, że będą większe, nieco bardziej masywne i cięższe.

O jakości zadecyduje nie tylko zastosowany materiał. Należy zwracać uwagę na wytrzymałość połączeń, precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów, ale i stabilność. W końcu meble ogrodowe składane mają nam posłużyć możliwie długi czas. Będą urozmaicać popołudniowe spotkania, wieczorne imprezy oraz weekendowy odpoczynek od prac ogrodowych.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge