Oryginalny prezent dla mamy

Gdy kobieta staje się matką, nagle wszystko w jej życiu ulega przewartościowaniu. Jej własne  potrzeby schodzą na dalszy plan, a na przód wysuwa się to, czego potrzebuje dziecko. Tymczasem oryginalny prezent dla mamy pozwala jej przypomnieć, że ona i jej potrzeby też są ważne.

Narodziny dziecka częstą stają się okazją do obdarowania prezentem nowego członka społeczeństwa i jego rodzicielki. Młode mamy w prezencie często dostają leżaczek lub matę edukacyjną dla dziecko albo maść na rozstępy. Czy rzeczywiście jest to odpowiedni prezent dla mamy?

Prezent dla mamy czy dla dziecka

Może część kobiet ucieszy leżaczek lub mata. Przecież w końcu dostanie ją jej dziecko, a ona sama, być może, będzie miała dzięki temu więcej czasu dla siebie. Nie mniej jednak nie jest to prezent dla mamy, ale dla dziecka i tak powinniśmy o nim myśleć.

Jeśli rzeczywiście chcesz obdarować mamę, powinieneś kupić coś, co będzie służyło tylko i wyłącznie jej. Od kiedy narodziło się dziecko, jej czas pochłania niemal wyłącznie karmienie, usypianie, przewijanie i kąpanie małego człowieka. W tej nowej dla niej rzeczywistości podarowanie jakiegoś szczególnego przedmiotu sprawi, że pokażesz, iż pamiętasz nie tylko o dziecku, wokół którego skupia się niemal cała uwaga, ale również o niej.

Oryginalny prezent dla mamy – co podarować?

Planując prezent dla mamy, powinieneś pamiętać, by był dostosowany do obecnej rzeczywistości. Co to znaczy? Przede wszystkim, jeśli decydujesz się na podarowanie biżuterii, powinieneś zwrócić uwagę, by nie była zbyt długa (małe dziecko mogłoby zahaczyć ją rączką i zerwać); kupując torbę pamiętaj natomiast, by była na tyle duża, aby młoda mama mogła zmieścić tam butelkę dla dziecka.

Innymi słowy, prezent powinien być funkcjonalny i dostosowany do aktualnych potrzeb mamy.

Biżuteria

Większość kobiet bardzo lubi otrzymywać w prezencie biżuterię. Narodziny dziecka nic w tej kwestii nie zmieniają. Zadbana i elegancka mama, nawet jeśli jej czas upływa ostatnio na karmieniu i przewijaniu maleństwa, poczuje znacznie bardziej dowartościowana.

Kosmetyki do pielęgnacji i chwila wytchnienia

Zmęczona mama z pewnością doceni, jeśli zaoferujesz jej zestaw maseczek, balsamów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych wraz z propozycją, że to ty zajmiesz się dzieckiem jednego popołudnia. Chwila wytchnienia i możliwość poświęcenia czasu tylko sobie i swoim potrzebom z pewnością pozwoli zregenerować jej siły i sprawi, że poczuje się doceniona. Innym pomysłem może być również całodzienny pobyt w SPA lub wizyta u kosmetyczki

Inne zainteresowania

Jeśli młoda mama posiada jakieś zainteresowania, warto do nich sięgnąć. Być może uwielbia czytać, ale od kiedy urodziło się dziecko, nie ma na to czasu. Możesz obdarować ją czytnikiem e-booków. A może uwielbia sport i marzy, by wyjść popołudniu pobiegać. Nić trudniejszego – zajmij się przez chwilę dzieckiem, by jej to umożliwić. Czasem zwykłe wyjście z koleżankami na 2 godziny potrafi zdziałać cuda w nastawieniu mamy oraz postrzeganiu siebie i swojego dziecka.

Podsumowując, oryginalne prezenty dla mamy to wspaniały sposób na okazanie, że o niej pamiętasz.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge