Przygotowanie mieszkania na narodziny dziecka

Wraz z wieściami o planowanych narodzinach dziecka, rozpoczynają się gorączkowe przygotowania na jego przyjście na świat. Pieluszki, ubranka, a nawet meble dla niemowląt. Niekiedy konieczne staje się całkowite przemeblowanie mieszkania po to, by dostosować je do potrzeb nowo narodzonego maluszka oraz świeżo upieczonej mamy.

W początkowym okresie swojego życia dziecko najwięcej czasu spędza w mieszkaniu. Warto odpowiednio je przygotować na pojawienie się maluszka. Jego wnętrze powinno być czyste, schludne i przytulne. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednie wyposażenie mieszkania, jak i optymalną dla maluszka temperaturę. Dobrze też, by mieszkanie było urządzone w jasnych barwach. Możesz pokusić się o jego odświeżenie przed narodzinami dziecka. Jeśli jednak zdecydujesz się na malowanie mieszkania, zrób to odpowiednio wcześnie, by farba nie zaszkodziła dziecku.

Odnowienie mieszkania przed narodzinami dziecka

Zdarza się, że we wnętrzach mieszkań i domów gromadzą się zarodniki pleśni. Ich wpływ na zdrowie zarówno osób dorosłych, jak i małych dzieci może mieć negatywne skutki. Przed narodzinami dziecka warto odnowić mieszkanie i pozbyć się mogących powodować choroby dziecka zarazków. Narodziny maluszka to także świetna okazja do zrobienia generalnych porządków w mieszkaniu i pozbycia się nadmiaru rzeczy oraz wysprzątania wszystkich zakamarków, w których mógł gromadzić się kurz.

Malowanie mieszkania należy wykonać przy pomocy ekologicznych farb. Ważna uwaga – prace związane z remontem powinny być prowadzone przez inne osoby niż przyszła mama. Ciężarne kobiety nie powinny wdychać oparów stosowanej podczas remontu chemii, gdyż mogłoby to zaszkodzić dziecku. Najlepiej, jeśli przyszła mama mogłaby przeprowadzić się na czas remontu do innego pomieszczenia lub mieszkania.

Meble dla niemowląt

Dla wielu rodziców obowiązkowym elementem wyposażenia pokoiku dla nowo narodzonego dziecka są meble dla niemowląt. Estetycznie wykonane, dopasowane do wystroju pokoju, zazwyczaj w jasnych pastelowych barwach są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Przede wszystkim jednak powinny być w pełni funkcjonalne i bezpieczne dla dziecka. O to muszą zadbać zarówno producenci mebli dla niemowląt, jak i sami rodzice, których zadaniem jest szczególne zwrócenie uwagi, czy wybrane modele będą w pełni bezpieczne. Wyjątkową kolekcją są bellamy meble. Znajdują się wśród nich łóżeczka dziecięce, kołyski, komody, regały, biurka, szafy, półki, łóżka dla starszych dzieci i wiele, wiele innych. Dzięki temu, że kolekcja zawiera tak wiele różnych elementów, możliwe jest dowolne komponowanie wyposażenia dziecięcego pokoju. Co więcej, w miarę, jak dziecko robi się starsze, możesz wymieniać poszczególne elementy, bez konieczności całkowitej zmiany umeblowania. W ten sposób, pomimo tego, że wymieniasz niektóre meble i dostosowujesz pokój do wieku dziecka, nadal tworzą one ładną, spójną pod względem wizualnym całość.

Tworząc wyjątkowe wnętrze dla twojego dziecka, nigdy nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Meble dla niemowląt powinny być estetyczne, funkcjonalne i w pełni bezpieczne.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge