Zdrowe jedzenie – z czym to się… je?

Aloes, pokrzywa, młody jęczmień… można by tak wymieniać naprawdę długo. Zarzucając dawne nawyki żywieniowe, czasami zaczynamy popadać ze skrajności w skrajność. Nie do końca bowiem rozumiemy, z czym się wiąże zdrowe żywienie i zdrowe jedzenie. Często mylimy je z radykalnymi dietami, które po czasie potrafią przynieść opłakane skutki, a nie te pożądane. Sprawdźmy więc, czym tak naprawdę jest zdrowe jedzenie.

Zdrowe jedzenie, ale z rozsądkiem

Na sklepowych półkach znajdujemy mnóstwo produktów, oznaczonych jako zdrowe jedzenie, fit, 0%, ograniczona liczba kalorii, tłuszczów, i tak dalej. Gdy rezygnujemy z fast foodów i słodyczy, chcemy zadbać o swoje ciało od zewnątrz, ale i od wewnątrz, bardzo chętnie sięgamy po wspomniane produkty. Nie czytamy składów zawartych na opakowaniach, bo i po co? Bezgranicznie wierzymy producentom, pokładając w nich wiarę, że przecież chcą dla nas dobrze. Niestety, prawda jest zgoła odmienna.

Jeśli faktycznie interesuje nas zdrowe jedzenie, powinniśmy zapoznawać się ze wszystkimi informacjami zawartymi na opakowaniu wybieranego produktu. Równie ważny, co kaloryczność, jest skład. Jeśli zamiast naturalnych cukrów, zdrowych tłuszczów czy witamin, znajdujemy w składzie chemiczne zamienniki, powinniśmy takia artykuł odłożyć na półkę i zapomnieć o nim.

Zdrowe jedzenie powinno nam gwarantować dostarczanie odpowiednich ilości witamin, minerałów i innych składników. Nie zamienników, chemii, która tylko aromatami i smakami udaje to, co naturalne. To z tego względu zapoznawanie się ze składem na opakowaniu, jest tak ważne.

Rynkowe nowości – aloes, pokrzywa, a może młody jęczmień?

Produkty, takie jak aloes, pokrzywa i młody jęczmień, to tylko niewielki wycinek z tych, które zaczynają nas fascynować. Mają przynieść doskonałe efekty ciału, w tym oczyszczenie, odmłodnienie, dostarczenie antyoksydantów. Faktycznie, wiele z takich artykułów jest w stanie wspomóc dbanie o sylwetkę, wygląd, stan skóry, włosów, paznokci, jak i poszczególnych narządów. Ponownie jednak, musimy wybierać rozsądnie i zapoznając się z działaniem wybranych produktów.

Spośród wspomnianych artykułów, z pewnością warto postawić na aloes. Znajduje się on w składzie soków, naparów do picia, suplementów czy kosmetyków. Jeśli nie towarzyszy mu szereg obcych substancji, możemy go włączyć nie tyle w codzienny jadłospis, co zmodyfikowany styl życia.

Zdrowe jedzenie to przecież nie tylko niskokaloryczne dania, ale i wspomaganie się naturalnymi produktami, które są w stanie przynieść wiele korzyści organizmowi. Do tego wystarczy dołożyć nieco aktywności fizycznej, umiarkowanej, aby szybko zauważyć, jak wiele, i to na dobre, zmienia się w naszym ciele.

Nie chodzi o to, by być modnym i podążać za sztucznie kreowanymi trendami. Nasze ciało potrafi nam szybko i dosadnie podziękować za zdrowe jedzenie, ale i za to mało wartościowe. Przemyślmy swoje nawyki i zmieńmy je w taki sposób, by stały się stylem życia. Możemy być pewni, że takie działania prędko zaowocują!

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge